Начало От страната Спорт Григор Димитров започна успешно защитата на титлата си в Акапулко
Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.

Григор Димитров започна успешно защитата на титлата си в Акапулко

Григор Димитров започна успешно защитата на титлата си в Акапулко. Той се справи, макар и трудно, със сърбина Филип Краинович в 3 сета - 6:3, 5:7, 6:0. Мачът се игра при доста некомфортни атмосферни условия, като вятърът пречеше на първата ни ракета, но в крайна сметка той се поздрави с успеха срещу 97-ия в света и вече е във втория кръг на турнира в Мексико.
Двубоят започна с пробив за съперника на българина. Григор поведе с 30:15, след което допусна три двойни грешки и на практика сам подари гейма на сърбина. Българинът обаче повиши концентрацията си и взе следващите четири гейма, а след това и първия сет. Първият гейм от втория сет отново се превърна в игра на нерви, като Краинович спаси 8 точки за пробив, а след това спечели и подаването си. Сърбинът спаси три брейкпойнта и при второто си подаване, играта започна да се води гейм за гейм.
При 5:4 и 40:0 Григор изненадващо допусна да загуби подаването си, а след това нова поредица от странни грешки вкара мача в трети сет. В него вече Григор пое напълно контрола над събитията на корта, като резултатът 6:0 е красноречив за това. Българинът направи 8 пробива в срещата от 27 възможности и сбърка 5 пъти на свой сервис. С победата Григор си осигури 18 хил. долара от наградния фонд и защити 45 от спечелените преди година 500 точки за ранглистата. Следващият му съперник ще бъде победителят от мача между Доналд Йънг и Райън Харисън.